Сонячні електростанції «під ключ»

Сонце – практично невичерпне джерело енергії, доступне кожному. Все, що необхідно для використання сонячної енергії у побутових потребах – це електростанція. Технологічний прогрес разом із бажанням забезпечити споживачів ефективними рішеннями дозволив виробникам створити електростанції, доступні кожному. Але як це працює?

Сонячна станція – це система, яка використовує фотоелектричні елементи, стабілізатори напруги та акумулятори, за допомогою яких ви можете зберігати отриману енергію. Що ж до напруги, що подається на розетки за умови створення автономного електропостачання, воно регулюється за допомогою інверторів.

Готові електростанції – це можливість для кожного користувача придбати автономне джерело енергії, відмовившись від централізованих рішень. Однак, для досягнення оптимальної напруги та отримання вигоди від придбання сонячної станції важливо, щоб обладнання було підібрано під конкретну ситуацію, а тип станції відповідав потребам. Але які станції доступні користувачам та в чому їх особливості?

Види сонячних електростанцій

Враховуючи попит на електроенергію і постійне зростання її вартості, в попиті, що постійно зростає, на сонячні електростанції немає нічого дивного. Сучасний ринок енергетики переживає не найкращий період в історії, а найпрогресивніші користувачі вже переходять на повну автономію. Допомогти вам досягти повної незалежності від централізованої енергетичної системи може правильно підібрана сонячна станція.

Станції сонячних батарей умовно можна поділити на три типи. Кожен окремий підвид має ряд своїх особливостей, і їхній перелік виглядає так:

  • Автономні станції

Такі сонячні електростанції дозволять власникам повністю відмовитися від централізованого постачання енергії. За допомогою автономної системи, що складається із сонячних панелей, акумуляторів та інвертора, автономна станція здатна генерувати, зберігати та надавати доступ до електроенергії користувачам. Основною перевагою електростанцій на сонячних батареях автономного типу є можливість живити розетки та всю техніку в будинку 24/7 без доступу та залежності від центральної мережі.

  • Гібридні станції під ключ

Суть гібридної сонячної електростанції полягає у спектрі можливостей, доступних користувачам. На відміну від автономних рішень, гібридна сонячна станція на акумуляторах дозволяє перемикатися з альтернативного джерела енергії на централізоване, якщо це необхідно. Крім того, власникам гібридних станцій доступна можливість реалізації отриманої енергії на ринку енергетики як з метою заробітку, так і з метою взаємозаліку. Вибираючи гібридну сонячну станцію під ключ, ви максимально заощаджуєте власне споживання та накопичуєте в мережі енергію для подальшого безкоштовного використання. Кінцева кількість сонячних панелей, як і загальна кількість електроенергії, що генерується ними, може бути меншою, ніж у випадку з автономною станцією.

  • Мережеві електростанції

Мережеві сонячні станції, як і випливає з назви, підключені до мережі загального енергопостачання. особливістю таких станцій можна назвати те, що найчастіше їх використовують для вироблення енергії та подальшого продажу за допомогою так званого зеленого аукціону. Крім комерційної діяльності мережева станція як і попередні типи може бути використаний як джерела енергії для потреб.

Кожен окремий тип електростанцій має ряд своїх переваг та недоліків. Разом з тим, різноманітність дає можливість користувачам вибирати для себе оптимальне рішення. Щоб замовити електростанцію під ключ, вам необхідно лише оцінити споживання, вибрати оптимальне рішення та залишити відповідну заявку на сайті.

Як працюють сонячні станції

Незважаючи на візуальну складність, принцип роботи сонячних електростанцій є простим. Основними елементами сонячної електростанції є панелі, накопичувач, контролер та інвертор. Сонячне світло перетворюється на електрику за допомогою панелей, після чого енергія подається на два окремі напрямки.

Частина енергії, одержаної від сонячних панелей, подається на енергопостачання будинку в реальному часі. Для досягнення необхідної напруги енергія проходить через інвертор, що забезпечує чисту синусоїду та можливість експлуатувати отриману енергію без надлишків.

Ще частина енергії, отримана від сонячних панелей за допомогою контролера, передається на акумулятори, де зберігається до настання вечірнього часу доби. Вночі будинок із автономною сонячною станцією використовує енергію, яка була акумульована в батареях.

Кількість панелей, необхідних для подачі електропостачання, безпосередньо залежить від показника вашого споживання. Умовно всі електростанції під ключ можна поділити на два типи, а саме:

  • приватні СЕС – для дому, дачі, квартири
  • промислові СЕС – для заміщення електроспоживання з мережі

Звернувши увагу на показники власного споживання та скориставшись послугами наших фахівців, ви зможете отримати автономне джерело енергії без потреби у додаткових пристосуваннях. Якщо ж ви мешкаєте в регіоні з короткочасними сонячними днями або не готові розміщувати надмірно багато сонячних панелей на своїй території – рекомендуємо звернути увагу на гібридні СЕС під ключ.

Де розмістити сонячні панелі

На думку користувачів, одним із головних недоліків сонячних електростанцій, що акумулюють енергію, є необхідність розміщення великої кількості сонячних панелей на території володінь. Раніше цей недолік справді був актуальним, проте сучасні сонячні панелі здатні збирати та акумулювати набагато більше енергії, ніж їхні батьки. Отже, якщо раніше для забезпечення невеликого заміського будинку необхідно було 30 панелей, то сьогодні достатньо 10.

Для того, щоб досягти максимальної ефективності від роботи сонячної електростанції, важливо звернути увагу на розташування сонячних батарей. Оптимальними місцями для монтажу сонячних панелей вважаються:

  • дахи
  • наземні конструкції
  • фасади
  • паркани

Розміщення сонячних панелей від автономної СЕС на перерахованих об’єктах можна забезпечити фотоелектричними панелями з максимальною кількістю сонячного світла. Саме цей показник впливає на кількість енергії, що виробляється СЕС, тому йому варто приділити особливу увагу.

Правила використання сонячних електростанцій

Якщо вас цікавлять готові сонячні електростанції для будинку і ви хочете, щоб придбане обладнання прослужило вам довгі роки, слід звернути особливу увагу на техніку безпеки. Короткий перелік правил використання СЕС має такий вигляд:

  • Не слід переміщати окремі елементи СЕС.
  • Періодично перевіряйте провідне з’єднання всіх елементів СЕС щодо пошкоджень.

У разі потреби звертайтесь за послугами з ремонту виключно до фахівців, які встановлювали вам обладнання. Перелічені правила вкрай прості, але їх дотримання допоможе убезпечити обладнання від пошкоджень. Крім того, постійна консультація зі спеціалістами здатна значно продовжити термін служби вашої електростанції, адже всі роботи з обслуговування виконуватимуться професіоналами.

Підсумовуючи вигідність і доцільність СЕС підключення, слід зазначити, що це вкрай ефективне рішення в аспекті енергозабезпечення. Заручившись підтримкою фахівців і правильно розрахувавши власне споживання електроенергії, ви можете придбати автономну електростанцію на сонячних батареях і відмовитися від споживання з централізованої енергосистеми.

Отже, якщо вас зацікавила альтернативна енергетика і шукаєте комплект автономного електропостачання на сонячних панелях, наша компанія готова надати вам необхідне обладнання.

Щоб дізнатися більше про наші товари та послуги, скористайтесь відповідними сторінками в меню сайту. Там же ви знайдете контактну інформацію і зможете зв’язатися з нашими фахівцями, щоб дізнатися відповіді на всі питання, що вас цікавлять.

Питання / Відповіді

Поширені запитання

Підключення сонячної електростанції до мережі

Щоб під’єднати сонячні фотомодулі до мережі, необхідно встановити сонячний інвертор, який перетворює постійний струм від сонячних фотомодулів на змінний, придатний для споживання електроприладами, і спрямовує енергію у внутрішньобудинкову мережу або зовнішню.

Схема підключення сонячної електростанції

Сонячні панелі підключаються послідовно і паралельно для отримання оптимальної вхідної напруги і струму на інвертор (кожен інвертор має свої оптимальні вхідні характеристики). Сам інвертор підключається до внутредовогоовогоового щита через автоматику. Якщо в складі є акумуляторні блоки, то вони підключаються безпосередньо тільки до сонячного інвертора.

Монтаж сонячної електростанції під ключ

Монтаж під ключ містить у собі: проєктування станції, установку основного обладнання, прокладання кабельних ліній, комутацію щитової та пуско-наладку всієї системи, а також супровід та оформлення документів в енергопостачальній компанії.

ККД сонячних електростанцій

ККД сонячних панелей, станом на 2024 рік, у середньому 21-22,5%. ККД інвертора від 92 до 98%, залежно від типу і потужності.

Потужність сонячної електростанції

За потужністю сонячні станції можуть бути від 1 кВт до 1 МВт і більше. Найпоширеніші потужності сонячних установок в Україні: мережевого типу – 10, 20 і 30 кВт; автономного типу – 3,5 і 6 кВт; гібридного типу – 5, 6, 8, 10 і 15 кВт; промислові станції – 50, 100 та 200 кВт.

Окупність сонячної електростанції

Термін окупності має тільки мережевого типу сонячні станції, оскільки вони мають на увазі продаж надлишків у мережу та економію для підприємств і спочатку коштують відносно недорого. У середньому мережеві сонячні станції окупаються за 5 років. Якщо станція має акумуляторні батареї у своєму складі, то вона окуповується протягом 7-10 років.

Як працює сонячна станція

Сонячні панелі в денний час генерують струм постійної напруги. Інвертор перетворює постійний струм у змінний, придатний для живлення електроприладів, і спрямовує цю енергію до споживачів. Також інвертор гібридного та автономного типу може заряджати акумулятори від сонячних панелей або зовнішньої мережі. Якщо є надлишки енергії, які не споживає будинкове навантаження, то інвертор мережевого і гібридного типів може віддавати її в зовнішню мережу для продажу або взаємозаліку.

Що входить до комплекту сонячної станції

До комплекту сонячної станції входить: сонячні панелі, сонячний інвертор, акумуляторний блок. Додатково можна доукомплектувати: сонячний кабель, щит захисту за змінним і постійним струмом, кабелі для підключення інвертора та акумулятора.

Фільтр по ціні
$ -
Фільтр за брендом
За потужністю, кВт
-
Категорії

Показано 1–15 із 29

Кошик